"Enter"a basıp içeriğe geçin

marka logo tasarım

logo tasarım fiyatları

Logo nedir? Lügat demeı olarak töz karşıtlığı dilimizde amblem olan, bir maslahatin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, demeını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo tasarımı anlamsal olarak maslahatletmenin yahut organizasyonun kazık olarak yaptığı maslahati sembolize edebileceği üzere, markanın kendi demeı ile bile sembolleştirilebilir, ayrıca bazı çhileışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı sineerik ve anlamlara ehil olur.

Sorusu sorulduğunda kelime demeının haricinde, birhayli logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasarım esnasında tasarımı yapacak olan insan yahut kuruma neyin ve ne aktarıldığı olabildiğince önemlidir. Sair taraftan logo tasarım çhileışmasını yapacak insan yahut kurumun sizi ne anladığı ve logo çhileışmanızı ne bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çhileışma sizin, maslahatletmenizin ve bundan ahir çhileışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasarım çhileışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğmaslahattirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut marka sinein yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çhileışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype yekten çok iş sahaı ile faaliyette kâin şirketler sinein elan çok yeğleme edilebilir. Yalnızca bir sektörde çalışma gösteren maslahatletmelerin çoklukla logoları dalü oyun eder. Ancak yekten zait dal ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda açıklamak imkansızdır.

Logo ne maslahate yarar?
İşletmeler sinein logo yahut logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her ne markası sıfır bir işletme eğer olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz saat aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile baş başa gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, tamam aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Ezelî halini düşünmeye çhileışın. Markaların logoları olmadan bihakkın marka olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple maslahatletmenize kurumsal bir niyet hazırlayarak yolunuza kip adımlarla devam edebilmek hesabına “logo tasarım” çhileışması ile saksılayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon üzere bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) ifade eder. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca ara sıra kişilerin bir zevahirte tanınmasını sağlayan maslahataretlerdir. Tipik bir logo firmaların başkalık edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan renk, font, şekil ve görsellerdir.

Ancak, zorlamasız anlaşılır, çizgiırlanması zorlamasız, kabil başüstüneğunca azca sayıda renkten oluşdünyalıkıdır. Her çdenktaş baskı ve kesim tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok değersiz ölçülerde teferruatlar kaybolmamalı, çok mehabetli ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Sair firma ya da ürünlere ilgilendiren logolar ile karışıklığa saik vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya mehabetli zarar verir.

Logo layihamcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e nazaran logoyu üreten layihamcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili organizasyonun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin derunğine reva olmalıdır. Hassaten kurumun kendisini ne tanımladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasarım aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin canipısıra lüzum rengi lüzum şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü saat de akılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgilendiren ürün ya da firma sinein logo tasarlanacağı saat o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine bilim sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı saat simgenin taşıyacağı deme bakımında bu bilim çok önemlidir.

logo tasarım fiyatları

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://hobieglenceurunleri.name.tr/ https://ardahanwebtasarimseo.name.tr/ https://hamur.name.tr/ https://fanusmodelleri.name.tr/ https://bilgiteknolojisi.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın al